Raumenų ryškinimo tiesa.
- Adomas Jasiukėnas
- Aug 5, 2017
- 4 min read
Jeigu nori paryškinti savo raumenis, atrodyti atletiškai ir lieknai, tai šitas straipsnis kaip tik tau.
Aš esu vienas iš tų žmonių, kuriam rūpi ne tik kokie dideli mano raumenis, man rūpi kaip jie atrodo. Manau, kad dauguma mūsų mėgsta ryškius, liesus raumenis, ar ne?
Mm... Ryškūs ir gerai matomi raumenys.
Oi... Čia mes aptarsime ir mitus, ir faktus, kaip pasiekti norimo lieknumo.
Pirmiausia, išskirkime punktus, kurie dažniausiai yra naudojami tokiam kūnui pasiekti:
1. “švarus“ maistas
2. Pratimai ar jų atlikimas
3. Papildai
4. Genetika
Ir jie visi yra neteisingi. Jie gali padėti pasiekti norimo rezultato, bet tai nėra esmė.
Pasiruošę sužinoti daugiau? Važiuojam
Kas yra raumens ryškumas?
Taip sakant, nevyniojam į vatą ir einam prie esmė.
Raumenų ryškumas yra kombinacija gerai išvystytų raumenų ir mažo riebalinio sluoksnio. Viskas.
Nuvalai riebalus, gauni gražų, liesą raumenį.
Gerai, vyrams gal tai nėra taip sunku suprasti, kaip moterims, kurios yra įtikintos, jog sportuodamos sporto salėje išpamps, pasidarys didelės ir negražios. Jos bijo kelti daug, sportuoti su dideliais svoriais, nes mano, kad tai gadina figūrą. Štai čia ir prasideda nesąmonės.
Raumenų auginimas nepadaro jūsų didelėmis – riebalai padaro.
Moteriai reikia priaugti apie ir turėti maždaug 20% riebalinį sluoksnį, kad atrodytų taip, kaip visada svajojo – gražios kojos, apvalus užpakaliukas, liesas ir raumeningas pilvas ir rankos.
Matot, riebalai yra ne tik mūsų viduje, jie yra ir ant mūsų kūno. Tarkim tai pačiai „tobulo kūno“ moteriai pridėkim 5 kilogramus riebalų ir ji atrodys apvali, jai nepatiks jos kojos, rankos, pilvas atrodys išglebęs.
Štai čia mums reikia sustoti ir aptarti keletą mitų, kurie pažada jums gražų kūną, nors realybė yra šiek tiek kitokia:
1. Turi valgyt “švarų” maistą, kad atrodytum gerai.
Gerai, kiek kartų jūs tai girdėjot? Girdėjot iš savo trenerio – susitvarkyk mitybą arba skaitėt internete, kad kažkokie gėrimai, salotos, tiesiog nušluos jūsų riebalus?
Tai nėra tiesa.
Tiesa yra ta, kad vienintelis dalykas, kuris padeda – maisto kiekio sumažinimas. Žinoma, nereikia pamiršti, kad šitas maistas turi būti subalansuotas ir turėti vertę, vis dėlto, kai norima sumažinti riebalinį sluoksnį – kalorijos yra praktiškai viskas.
Reikia pasiaiškinti dar vieną dalyką, jog mūsų tikslas – ne svorio metimas, o riebalų mažinimas neprarandant raumenų arba raumenų didinimas, neužauginant nereikalingų riebalų.
Taip, yra maistų, kurie gali “padėti” jums priaugti svorio arba numesti, bet tai yra dėl to, kad vieni turi mažiau kalorijų, kiti daugiau. Vieni verčia jus persivalgyti, kiti ilgiau išlaiko sotumo jausmą.
Čia ir baigsim pirmąjį mitą. Kalorija yra kalorija ir nieko daugiau.
2. Jūs turit padaryti daug vieno pratimo pakartojimų.
Dažniausiai šitas skaičius yra 8-15 arba 15-20 ir panašiai. Ir dažniausias patarimas čia yra „pajausk deginimą“ arba „čia išpučia raumenį“
Labai gerai. Tik gaila, kad tai nieko neturi bendro su ryškinimu. Ir ne tai kad neturi, toks patarimas arba treneris duodantis tokią programą gali jums daryti meškos paslaugą. Šito aš labai nerekomenduoju.
Iš esmės, čia svarbiausia ne kiek kartų pakartojat, o koks jūsų treniruotės intensyvumas ir apkrovimas.
Ir ne, tai nesudegina daugiau kalorijų.
Iš tikrųjų, jums derėtų elgtis priešingai – kelti sunkesnius svorius, naudoti daugiau sudėtinių pratimų, mažiau pakartojimų ir treniruoti visą kūną, o ne izoliuojant raumenį. Jums reikia turėti daugiau raumenų, kad galėtumėt juos „ryškinti“, jei norit turėti daugiau raumenų – reikia kelti daug, o kad pakeltumėt daug, reikia jėgos. Viskas, taškas.
Aišku, jūs galit paklausti, o kaip jei noriu numesti svorio nuo tam tikros vietos? Na šitas visada mane prajuokina. Tai yra neįmanoma. Kūnas neturi tokio rėžimo kaip „lokalus riebalų deginimas“. Riebalai „krenta“ nuo visų kūno, ne nuo vienos vietos. Pasakykit šitą savo treneriams.
3. Jūs turit suvalgyti mažai angliavandenių.
Šiandieniam sporto pasaulyje, na o gal ne tik sporto, bet apskritai sveikos gyvensenos pasaulyje angliavandeniai turi „nekažką“ reputaciją.
Gaila, turiu jus nuliūdinti, jie neturi nieko bendro su svorio metimu, riebalų deginimu ar palaiminimu iš dangaus. Tiesą pasakius, tokios dietos gali netgi pasunkinti kelią rezultato link.
Tyrimas po tyrimo ir dar vienas tyrimas įrodo, kad nepriklausomai nuo to ar jūsų dieta – mažai angliavandenių ar daug, tol, kol baltymų suvartojimo kiekis yra optimalus, tai neturi jokios reikšmės svorio metimui.
Jūs priaugat mažiau raumenų su mažai angliavandenių.
Kai jūs sumažinat angliavendnius, jūs netenkat glikogeno, kuris yra jūsų raumenyse ir suteikia jėgų ir ištvermės jūsų treniruotėms. Jei jūsų jėga ir ištvermė sumažėja, tai vadinasi kenčia jūsų treniruotė, jei kenčia jūsų treniruotė, tai jūsų progresas eina šuniui ant uodegos.
Negana to, kai kurie tyrimai rodo, kad angliavandeniai gali padėti po treniruočių atsistatyti, skatina baltymų sintezę ir raumenų augimą. Kitaip sakant, jie veikia anaboliškai. Taip pat priešingu atveju, kada yra angliavandenių trūkumas, gali pakilti kortizolis, kuris mažiną testosterone lygį. O kaip žinia testosteronas yra viena pagrindinių varomojų jėgų raumenų augime.
4. Tau reikia daryti daug kardio.
Šitas turėtų jums patikti.
Aš jums pasakysiu iškart, kardio netgi nėra reikalingas norint numesti svorio ir sumažinti riebalinį sluoksnį. Taip, jis gali padėti, gali padėti padidinti ištvermę treniruočių metu, bet tam, kuris to nemėgsta – tai nėra būtina ir reikalinga.
Todėl mano patarimas būtų nepersistengti, jei jūsų tikslas – lieknas kūnas. Rekomenduočiau 1-2 valandas per savaitę, ypač, pradedantiems sportuoti.
Tiesą pasakius, aš labiau koncentruočiausi į jėgos pratimus, kurie padeda ne tik auginti raumenis, bet ir apsaugoti juos nuo įrimo.
Na, galų gale, manau, tiek užteks suprasti, kad toks dalykas, kaip raumenų tonavimas neegzistuoja. Viskas, kas egzistuoja yra subalansuota dieta, gera ir protinga sporto programa ir pastovumas. Norėčiau jums patarti vieną dalyką – jei turit protingai planą – laikykitės jo ir pasieksit gerų rezultatų. Visa kita – tik kliūtis ir pašaliniai, nereikalingi patarimai.
Sėkmės. Adomas.
Comments